В МЗС повідомили про створення Росією передумов для нападу з моря

Цілеспрямовані дії РФ у Керченській протоці і Азовського моря створюють передумови для погіршення економічної ситуації, яка склалася на узбережжі Азовського моря України, а також нападу на на Україну з моря.

Відповідну заяву оприлюднив у Страсбурзі на спеціальному спільному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ і підкомітету з питань безпеки і оборони директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв.

Додатково він зазначив, що під час захоплення російськими військовими українських військових кораблів та екіпажів у Керченській протоці, РФ офіційно не повідомляла про перекриття протоки, закривши її своїм танкером, та з перехопленого радіозв’язку російських військових було зрозуміло, що “атака не була випадковою або спонтанною”.

“Це можна розглядати тільки як акт агресії проти України щодо резолюції Генеральної Асамблеї ООН 1974 року. Росія розуміє тільки силу, і з Росією потрібно вести переговори з позиції сили. Сьогодні ми чули, що слово “санкції” насправді не популярне, на жаль, тут, в Брюсселі і в багатьох європейських столицях. Але, будь ласка, зрозумійте, що це єдиний мирний інструмент, яким володіють європейці, щоб зупинити російські військові дії і агресію”, – наголосив Макеєв.

Напишіть відгук